Znak florbalu

www.salming.cz
Hlavní partner

Akademie k výročí představila Sokol v plném lesku

V lednu měli královédvorští sokolové napilno. Připravovali se totiž na oslavy 145. výročí založení Sokola ve Dvoře Králové n. L. Na slavnostní akademii se chtěly představit téměř všechny oddíly, a tak se nacvičovalo a trénovalo naplno.

V posledním lednovém týdnu nejprve sokolské gymnastky vybojovaly stříbrné medaile na přeboru ČOS, slavnostní vernisáží byla zahájena sokolská výstava a konečně 1. února se sokolové představili na slavnostní akademii ve sportovní hale ZŠ Strž.

Před 250 diváky vystoupilo na dvě stovky cvičenců a sportovců.

V úvodu zazněly fanfáry ze Sukova pochodu V nový život, pak nastoupila Věrná garda, která vytvořila špalír vlajkonošům a sokolům v historických krojích. Starosta jednoty J. Bek přivítal hosty, starostu župy Podkrkonošské – Jiráskovy J. Čepelku, župní místostarostku H. Rezkovou a náčelnici E. Trejbalovou. Poté předal květiny jubilantům, zasloužilým cvičitelkám M. Kádové, L. Vítové a Z. Sobotkové a činovníkovi A. Vojířovi.

Potom již začala pestrá paleta cvičení, pódiových skladeb i pěkných sportovních výkonů. Královédvorská Věrná garda spolu se cvičenci z Úpice a Rtyně v Podkrkonoší zacvičila sletovou skladbu Ta naše písnička česká na melodie K. Hašlera. Nejstarší cvičence vystřídalo na ploše předškolní žactvo, které předvedlo závodivé hry a taneček. Dále se představily gymnastky do 11 let se svou stříbrnou skladbou Team - Gym. Rodiče s dětmi ve svém vystoupení ukázali, co všechno se již v Sokole naučili. Členové atletického oddílu zasvětili diváky do své zimní přípravy a s trochou nadsázky předvedli i letní závodění. Následovaly ukázky skoků na trampolíně v podání mladšího žactva. Skokany na ploše vystřídali badmintonisté, kteří dokázali, že závodní badminton nemá nic společného s plážovým pinkáním. Potom na plochu nastoupily ženy, které předvedly kondiční cvičení s různým náčiním. Mladší žákyně, žáci a děti z přípravky se představily v pestrém gymnastickém bloku na nářadí. Členky taneční skupiny Angeles dance group zatančily disco a potom patřila plocha starším trampolinistům, kteří předvedli své sestavy. Starší žákyně poté zacvičily Team – Gymovou pódiovou skladbu. Žactvo z oddílu všestrannosti představilo netradiční náčiní. Sportovní gymnastky ukázaly náročnou akrobacii a skoky z malé trampolínky. Gymnastky na ploše vystřídali florbalisté s ukázkami ve Dvoře tolik oblíbeného sportu. Závěr akademie patřil tanečníkům z Angeles a jejich produkci „Labyrinth of creatures“, se kterou vybojovali na MS v Německu 6. místo.

Necelé dvě hodiny ukázek cvičení a sportu předvedených s maximálním nasazením všech zúčastněných, to byla sokolská akademie.

K celkovému dobrému dojmu přispěl nemalou měrou také výborný projev moderátora J. Hotového a perfektní ozvučení, které zajistila firma SOUND service pana O. Skalického. Mrzelo nás jen, že si nikdo ze zástupců města nenašel čas, přijít se podívat na výsledky naší práce. Bylo to poprvé, kdy zástupce města na takovéto významné sokolské akci chyběl.